V tomto článku prozkoumáme Reggie Walker z různých úhlů pohledu, analyzujeme jeho význam v dnešní společnosti a jeho význam v různých oblastech. Od svého vlivu na populární kulturu až po vliv na politiku, Reggie Walker hrál určující roli ve způsobu, jakým vnímáme svět kolem nás. Prostřednictvím hloubkové analýzy prozkoumáme, jak se Reggie Walker vyvíjel v průběhu času a jak nadále formuje způsob našeho myšlení a jednání. Kromě toho prozkoumáme způsob, jakým byl Reggie Walker řešen různými akademickými a profesními disciplínami, a zdůrazníme jeho potenciál generovat významné změny ve společnosti. V celém tomto článku se zamyslíme nad dopadem Reggie Walker na náš každodenní život a prozkoumáme jeho význam v současném kontextu.
Chybí svobodný obrázek.
Přehled medailí
Olympijské kruhy Atletika na LOH
zlato LOH 1908 běh na 100 m

Reginald Edgar „Reggie“ Walker (16. března 1889 Durban5. listopadu 1951 Durban) byl jihoafrický atlet, sprinter, olympijský vítěz v běhu na 100 metrů z roku 1908.

Sportovní kariéra

Na olympiádě v Londýně v roce 1908 startoval jen díky sbírce organizovaného sportovním novinářem v Natalu, V Londýně ho trénoval Sam Mussabini, který o řadu let později připravoval jiného olympijského vítěze v běhu na 100 metrů Harolda Abrahamse. Při olympiádě postupovali do dalších kol pouze vítězové. Walker vyhrál rozběh i semifinále (zde vyrovnal olympijský rekord 10,8). Ve finále porazil všechny tři soupeře, mimo jiné i pozdějšího vítěze na 200 metrů Bobbyho Kerra a dosáhl opět času 10,8. Stal se tak do té doby nejmladším olympijským vítězem na této trati, zlatou medaili získal, když mu bylo 19 let a 128 dní.